مشارکت خیرین در بازسازی شبکه آب رسانی خاتون آباد شهربابک

منبع خبر: گروه خبری شرکت آبفای کرمان
مراحل بازسازی شبکه فرسوده آب رسانی خاتون آباد با مشارکت خیرین در حال انجام می باشد.
علی ابراهیمی مدیر امور آب شهربابک در رابطه با مشارکت خیرین در طرح بازسازی شبکه آبرسانی خاتون آباد گفت: با توجه به محدودیت منابع جاری شرکت به دلیل بالا بودن هزینه‌ها و همچنین با توجه به اینکه نیاز به آب بهداشتی و سالم به عنوان مایع حیات بخش از مهمترین نیازها می باشد، خیرین با ورود خود به این حوزه و با حمایت های مالی به اجرای طرح های بازسازی شبکه آبرسانی سرعت می بخشند.
وی افزود: شبکه آبرسانی خاتون آباد که از سال ۹۰ از آبفار به آبفا تحویل داده شده است، فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد .
ابراهیمی در ادامه بیان داشت: با توجه به منابع محدود زیرزمینی و تاکید استاندار محترم در رابطه با جلوگیری از اسراف و هدر روی آب، شرکت آبفای کرمان به مدیرعاملی محمد طاهری تمام تلاش خود را در جهت مدیریت الگوی مصرف بکار می برد.
مدیر امور آب شهربابک افزود: با توجه به کمبود منابع مالی و هزینه بسیار بالای بازسازی شبکه که بازسازی هر متر ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارد، در مجمع خیرین خاتون آباد این مسائل با آنها در میان گذاشته شد.
وی بیان داشت: در مجمع خیرین سلامت از همه خیرین و نیکوکاران خاتون آباد درخواست کردیم در امر بازسازی شبکه آبرسانی این شهر به منظور تامین آب شرب سالم و بهداشتی یاری گر ما باشند که با انجام این عمل یکی از مهمترین عوامل سلامت که داشتن آب بهداشتی می باشد محقق می گردد.
ابراهیمی اذعان داشت: اجر مشارکت خیرین در امر آبرسانی کمتر از خیران مدرسه ساز نیست زیرا هر گونه کمک و همراهی در این راه می تواند دعای خیر افراد زیادی را به دنبال داشته باشد.
مدیر امور آب شهربابک در ادامه افزود: مجمع خیرین خاتون آباد به ندای مسئولین شرکت آبفای کرمان و امور آب شهربابک لبیک گفتند و در این امر مشارکت نمودند و در تاریخ ۱۰ دی ماه با حضور نماینده مردم ، فرماندار شهربابک ،جمعی از مسئولین محلی و مدیرعامل شرکت آبفای کرمان کلنگ بازسازی شبکه به زمین زده شد.
***
در بازدیدی که به همراه مدیر امور آب شهربابک و شهردار خاتون آباد از مراحل انجام بازسازی شبکه آبرسانی خاتون آباد داشتیم، شاهد انجام این عملیات در نقاط مختلف شهر بودیم.
ابراهیمی در این بازدید گفت: حدود ۸۰ درصد هزینه های بازسازی شامل کانال برداری، پر کردن کانال و آسفالت به عهده مجمع خیرین و شهرداری می باشد و تامین لوله و لوله گذاری توسط امور آب شهربابک انجام می شود.
وی افزود: تاکنون ۹۰ درصد برش کاری آسفالت به پایان رسیده و در حدود ۱ کیلومتر بازسازی شبکه نیز انجام شده است.
مدیر امور آب شهربابک بیان داشت: کل شبکه شهر نیاز به بازسازی دارد و در مرحله اول با توجه به اعتبارات شرکت، ۷ کیلومتر از شبکه بازسازی می شود.
ابراهیمی از مزایای بازسازی شبکه گفت: در حین بازسازی شبکه، بازسازی انشعابات نیز صورت می گیرد و همچنین لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فرسوده پلیکا خواهند شد ، به این ترتیب تا حدود ۵۰ سال نیازی به بازسازی شبکه نخواهد بود .
وی شناسایی انشعابات غیر مجاز و رعایت بیشتر الگوی مصرف توسط شهروندان با توجه به اینکه افراد از مشکلات و هزینه های بالای آبرسانی و بازسازی آشنا می شوند از دیگر مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.
در این بازدید محمدعلی نیک طبع شهردار خاتون آباد با اشاره به مشکلات شهرهایی که از روستا تبدیل به شهر می شوند گفت: قبل از تبدیل خاتون آباد به شهر ، شبکه آبرسانی این شهر به طور کامل رها شده بود و با توجه به لوله های پلیکای فرسوده که شبکه آبرسانی آن را تشکیل داده بودند، مجوز آسفالت نیز به شهرداری داده نمی شد.
وی افزود: با ورود مجمع خیرین خاتون آباد به بحث سلامت و بهداشت آب، و همچنین عنایت مهندس طاهری مدیرعامل آبفای کرمان و پشتکار و جدیت مهندس ابراهیمی مدیر امور آب شهربابک، کار بازسازی آغاز شده و شهرداری نیز در این امر ،پر کردن و آسفالت کانال ها را بر عهده گرفته است.
وی در پایان افزود: مجمع خیرین آمادگی کامل خود را اعلام نموده که تا پایان این پروژه همکاری نماید.
حسین نیمجردی رئیس شورای شهر نیز در این رابطه ضمن تقدیر و تشکر از مجمع خیرین خاتون آباد گفت: با کمک آقایان محمد و علی نیمجردی، حسین فارسی و ابراهیم فتحی تا کنون ۵۵۰ خانه بدهی آب خود را تسویه کردند و همچنین با پرداخت هزینه توسط این افراد تعویض ۷۰ دستگاه کنتور، بازسازی ۲۵ فقره انشعاب و تبدیل ۱۷ فقره انشعاب غیر مجاز به مجاز انجام شده است.
وی افزود: مجمع خیرین خاتون آباد در زمینه بازسازی شبکه و وصول مطالبات با امور آب شهربابک همکاری می کند.