سپتیک تانک پلی انیلن و شرایط نگهداری آن

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید سیستم تصفیه فاضلاب سپتیک بدون شک نوع پلی اتیلن آن است. سبک تر ، قیمت مناسب ، مقاومت بسیار بالا از مزایای این مخازن است. در هر کجا ، با نصب سپتیک تانک پلی اتیلن ، می توانیم مشکل تصفیه فاضلاب را به طور کلی حل کنیم.

برای تولید بدنه سپتیک پلی اتیلن ، می توانید از روش هایی مانند استفاده از لوله های راه راه ، لوله های کویل دار یا لوله های کورتیزوب استفاده کنید. استفاده از هر یک از روشهای فوق بر هزینه این محصول تأثیر می گذارد. قیمت نرخ مارپیچ تا حدودی بالاتر از نرخ Carogit و Cortiob است. دلیل این امر استفاده بیشتر از مواد در بدنه مدل مارپیچی است.

بخش بندی سپتیک تانک پلی اتیلن

مخزن سپتیک تانک از دو قسمت عمده تحت عنوان مخزن سپتیک و یک محدوده زهکشی تشکیل شده است. این سپتیک تانک یک جعبه نگه دارنده آب است که معمولا از بتن ، پلی اتیلن و یا فایبرگلاس ساخته می شود و در ابتدا و انتهای آن یک ورودی و خروجی قرار داده شده است.

جریان های فاضلاب ناشی از منازل ساختمانی به کمک لوله فاضلاب به این مخازن ریخته می شود. این سیستم سپتیک تانک فاضلاب را بصورت طبیعی و به کمک نگهداری آن به مدت زمان کافی و به صورت مجزا ببین مواد جامد و مایع تصفیه می کند.

جریان فاضلاب درون مخزن سه لایه تشکیل می دهد. لایه اول شامل مواد جامد سبک تر از آب هستند که به صورت کف بر سطح آب شناور می شوند (مانند مواد نفتی و گریس). جامدات سنگین تر از آب در قسمت پایینی مخزن ته نشین می شوند و تولید لجن می کند. لایه میانی محتوای مخزن نیز شامل آب تصفیه شده است.

 نگهداری از مخزن سپتیک فاضلاب و بالا بردن کارایی

نه تنها کسانی که از سپتیک تانک استفاده می کنند بلکه همه باید آگاهی لازم از قوانین نگهداری از این مخازن را بدانیم . اینکه شما بدانید که چه زمانی مواد جامد را از مخزن خارج کنید، یا اینکه کارایی سیستم شما در حالت بهینه قرار داشته باشد این سه فاکتور مهم باید رعایت شود:

  1. تعداد افرادی که در آن محل زندگی می کنند و فاضلاب تولید می کنند.
  2. مقدار فاضلاب تولیدی با توجه به تعداد افراد خانوار و مقدار آب استفاده شده است.
  3. حجم جامدات موجود در فاضلاب که معمولا برخی از موارد حجم این فاضلاب ها را افزایش می دهند.

اگرچه سیستم جذب کننده برای کارایی و نگهداری از سپتیک تانک مورد نیاز نیست اما شما باید موارد زیر را برای بالا بردن کارایی سیستم مد نظر قرار دهید:

  • اگر مخزن سپتیک شما غیردفنی بوده و از جنس پلی اتیلن دوجداره نیست باید یا بروی زمین نصب گردد . چرا که تحمل فشار خاک را ندارد.
  • از کاشتن درخت و گیاهان قوی در کناره زمین سپتیک فاضلاب خودداری کنید، زیرا ریشه های آن باعث تخریب مخزن در خاک می شود.

در زیر ابعاد تعدادی از ظرفیت های متفاوت سپتیک تانک را برای شما آورده ایم :

  •  3 مترمکعب به طول ۳ و قطر ۱٫۲
  • ۱۵ مترمکعب به طول ۵ و قطر ۲
  • ۳۰ مترمکعب پلی اتیلن دوجداره به طول ۶ و قطر ۲٫۵
  • سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره سنگین ۵۰ مترمکعب بطول ۱۰ و قطر ۲٫۵